Kategoria

Pozostałe


cze 15 2015 Podgrzewana podłoga - wady i zalety
Komentarze: 0

Jakiś czas temu bardzo popularne stało się instalowanie ogrzewania podłogowego. Metoda ta ma zarówno plusy, jak i minusy i zanim zdecydujesz się na to, żeby zafundować sobie ogrzewanie podłogowe, musisz je poznać. Ogranicznikiem będą przede wszystkim użyte materiały, bowiem ogrzewanie takie toleruje jedynie płytki ceramiczne i specjalne rodzaje paneli podłogowych.

 

Zalety podgrzewanej podłogi:

- Daje przyjemne ciepło w zimie, szczególnie dobrze sprawdza się w pomieszczeniach, w których dużo przebywamy.

- Nie wymaga konserwacji, działa automatycznie.

- Sprawia, że podłoga nie ulega zawilgoceniu.

 

Wady ogrzewania podłogowego:

- Jest dosyć drogie, a montaż trwa długo.

- Na takiej instalacji możliwe jest wykorzystanie jedynie płytek ceramicznych i specjalnego rodzaju paneli podłogowych, które nie ulegają odkształceniom pod wpływem wysokiej temperatury. To natomiast generuje dodatkowe koszty.

 

Ogrzewanie podłogowe może być bardzo ciekawym rozwiązaniem, jednakże jego główny minus sprowadza się do kwestii wyższej ceny podłogi.

cze 14 2015 Elewacja z klinkieru...mnóstwo zalet, jedna...
Komentarze: 0

Elewacje wykonane w całości lub we fragmentach z cegły klinkierowej to obecnie bardzo silny trend. Nic w tym dziwnego rozwiązanie to ma wiele zalet... i w zasadzie jedną wadę. Jedynym minusem klinkieru jest jego wysoka cena. Ale biorąc pod uwagę, że jest to inwestycja na długie lata, jakość tego materiału i jego zalety rekompensują niemałe koszty zakupu.

 

Klinkier to materiał elegancki, pozwalający stworzyć niebanalną, ale i ponadczasową elewację. Jest przy tym całkowicie naturalny oraz ekologiczny.

 

Trwałość to jego podstawowy atut. Elewacja wykonana z klinkieru przetrwa wiele. Nie straszne jej warunki atmosferyczne, zarówno wysokie temperatury, jak i mrozy. Jest odporna na wilgoć oraz ogień.

 

Stanowi izolacje cieplną, dzięki której w zimie ciepło zatrzymywane jest w budynku, a latem utrzymuje się w nim przyjemny chłód. Klinkier izoluje również hałas, zapewniając komfort domownikom.

 

Nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych i jest łatwy do utrzymania w czystości. Elewacja z klinkieru przetrwa w dobrym stanie całe lata.

cze 12 2015 Jak zadbać o płytki podłogowe?
Komentarze: 0

Płytki ceramiczne mogą być niezwykle efektownym pokryciem podłogi, jednak aby mogły cieszyć oko użytkownika przez możliwie długi czas, należy pamiętać o ich regularnym czyszczeniu. Różne rodzaje płytek podłogowych będą wymagały różnych technik czyszczenia i innych zabiegów pielęgnacyjnych.

 

PŁYTKI CERAMICZNE

Płytki ceramiczne należą do najłatwiejszych w utrzymaniu. Gładka powierzchnia sprawia, że do ich czyszczenia wystarczy woda z detergentem. Ich niepodważalną zaletą jest także fakt, że nie wymagają one regularnego woskowania ani polerowania. Wszystko to dlatego, że ani wilgoć ani zabrudzenia nie są w stanie wniknąć w strukturę materiału, z którego są wykonane.

 

GRES

Płytki podłogowe wykonane z gresu, okazują się nieco bardziej kłopotliwe w pielęgnacji. Najmniej problemów przedstawia gres naturalny. Proces wypalania sprawia, że pory materiału ulegają zamknięciu. Dzięki temu, do codziennej pielęgnacji, wystarczy użyć wody z detergentem. Trudniejsze zabrudzenia usuwa się przy użyciu środków do czyszczenia powierzchni kamiennych.

 

Gres polerowany, ze względu na otwarte pory, jest materiałem bardziej nasiąkliwym.